Εξάρα η Λευκίμμη, ξύλο στο Β' τοπικό! Εκτύπωση Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο
Αρθρογράφος: ΜΑΝΟΣ ΜΕΘΥΜΑΚΗΣ   Ημερομηνία δημοσίευσης: Κυριακή, 05 Μαρτίου 2017 23:02

15875555 1380285641982151 3681780592877373199 o

Η Λευκίμμη επέστρεψε στο ρετιρέ της Α1, με τη νίκη της 6-0 επί του Αχιλλέα. Νίκη για Θιναλιακό επί του Κάβου με 1-0, μοιρασιά στους Παξούς. - Πολύ ξύλο στον αγώνα Κεραυνός Αγ. Νικολάου-Αυγερινός Βαλανειού, για το Β' τοπικό.

Διαβάστε περισσότερα: Εξάρα η Λευκίμμη, ξύλο στο Β' τοπικό!

Ιππότες: Δυσκολεύτηκαν, αλλά πήραν το ντέρμπι! Εκτύπωση Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο

Οι Ιππότες έκαναν το 16Χ16 απέναντι στο Φαίακα, που αντιστάθηκε σθεναρά και λύγισε στο τέλος (84-78).

Διαβάστε περισσότερα: Ιππότες: Δυσκολεύτηκαν, αλλά πήραν το ντέρμπι!

Φαίακας: Xασούρα με νταμπλ σκορ! Εκτύπωση Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο

Με πολύ συγκεκριμένες διαθέσιμες επιλογές, η κερκυραϊκή ομάδα ηττήθηκε εύκολα (34-17) στην Κατερίνη, γράφοντας την τρίτη «χασούρα» της στα τελευταία τέσσερα ματς.

Διαβάστε περισσότερα: Φαίακας: Xασούρα με νταμπλ σκορ!

Δεν μπόρεσε ο Αστέρας! Εκτύπωση Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο

Ένα γκολ (Δημουλής) στο 29’ έφερε την ήττα του Αστέρα Πετριτή απ’ τον Εθνικό Φιλιππιάδας, αλλά η «χασούρα» Κωστακιών (στο... 92’) και Νεοκαισάρειας, άφησαν αναλλοίωτη τη «χάρτα» της ουράς.

Διαβάστε περισσότερα: Δεν μπόρεσε ο Αστέρας!

Κέρκυρα: Τεράστιο διπλό με ανατροπή στην Τρίπολη! Εκτύπωση Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο

1641061

Οι Φαίακες αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ, στην Τρίπολη απ΄το 38' (με γκολ του Μάσα), εντέλει, στην επανάληψη, με δύο γκολ του Τουράμ (70', 82') πήραν τεράστια νίκη επί του Αστέρα.

Διαβάστε περισσότερα: Κέρκυρα: Τεράστιο διπλό με ανατροπή στην Τρίπολη!

Μπριλλάκης vs Μεσημέρης και... θερμό τρίτο ημίχρονο! Εκτύπωση Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο

Το επεισόδιο Μπριλλάκη-Μεσημέρη, η παρά λίγο γενίκευση, η μήνυση «Μέση» σε «Μπρι» - Πανταζή, το «τρίτο ημίχρονο» στο Α.Τ. Λευκίμμης, η επικοινωνία των προέδρων και η καυστική ανακοίνωση - καταγγελία Κρόνου!

Διαβάστε περισσότερα: Μπριλλάκης vs Μεσημέρης και... θερμό τρίτο ημίχρονο!

Προσωρινή (;) προσπέραση του Κρόνου Εκτύπωση Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο
Αρθρογράφος: ΜΑΝΟΣ ΜΕΘΥΜΑΚΗΣ   Ημερομηνία δημοσίευσης: Σάββατο, 04 Μαρτίου 2017 18:43

Ο Κρόνος έκανε το καθήκον του, το Σάββατο, νίκησε με 4-2 τον Όλυμπο, πάτησε προσωρινά κορυφή, και ελπίζει σε... γκέλα της ΑΕΛ την Κυριακή.

Διαβάστε περισσότερα: Προσωρινή (;) προσπέραση του Κρόνου

Και στον β’ γύρο (με Τρίπολη) ο Φωτιάδης! Εκτύπωση Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο
Αρθρογράφος: ΜΑΝΟΣ ΜΕΘΥΜΑΚΗΣ   Ημερομηνία δημοσίευσης: Πέμπτη, 02 Μαρτίου 2017 23:43

Η ΚΕΔ όρισε στον κυριακάτικο (5/3) αγώνα του «Θ. Κολοκοτρώνης» τον ίδιο διαιτητή που είχε «σφυρίξει» το ματς του α’ γύρου (2-0) στο ΕΑΚΚ.

Διαβάστε περισσότερα: Και στον β’ γύρο (με Τρίπολη) ο Φωτιάδης!

Μετά την Αμβρακία, με Φιλιππιάδα, ο Στεφάνου! Εκτύπωση Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο

Ο Θεσπρωτός ref, για τον οποίο ο Αστέρας εξέφρασε παράπονα στον αγώνα με την Αμβρακία Κωστακιών (0-0, 22/1) ορίστηκε στο μεγάλο ντέρμπι της Κυριακής (15.00).

Διαβάστε περισσότερα: Μετά την Αμβρακία, με Φιλιππιάδα, ο Στεφάνου!

Στον τελικό οι Νυμφές! Εκτύπωση Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο

Παρά την ήττα της με 1-0 από την Κ20, η ομάδα του Παντελή Παπαδιώτη έγραψε ιστορία, καθώς χάρη στο υπέρ της 2-0 του α' αγώνα, εξασφάλισε μια θέση στο φετινό τελικό Κυπέλλου Κέρκυρας.

Διαβάστε περισσότερα: Στον τελικό οι Νυμφές!

Πυγμαχία: Με Κοντό, Βαρότση στο Λουτράκι Εκτύπωση Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο
Αρθρογράφος: ΜΑΝΟΣ ΜΕΘΥΜΑΚΗΣ   Ημερομηνία δημοσίευσης: Τετάρτη, 01 Μαρτίου 2017 23:41

Με δύο αθλητές ο Πυγμαχικός Κέρκυρας στο Πανελλήνιο Νέων που ανοίγει αυλαία αύριο, Πέμπτη (2/3) στο Λουτράκι και θα ολοκληρωθεί την Κυριακή (5/3).

Διαβάστε περισσότερα: Πυγμαχία: Με Κοντό, Βαρότση στο Λουτράκι